Bezpłatne badania spirometryczne

smglogowW dniu 27.07.2016 w godz. 09.00-15.00 w imieniu "KONSYLIUM" Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Głogowa oraz powiatu głogowskiego na bezpłatne badania spirometrii.

 

Spirometria służy ocenie wydolności oddechowej człowieka. Badanie spirometryczne ma określić pojemność zawartych w płucach gazów i dać informację o sprawności wentylacyjnej układu oddechowego. Ma ono także za zadanie określenie szybkości i objętości wymiany gazowej w płucach.

Wykonanie badań u ludzi zdrowych może być użyteczne w ocenie ich przydatności do pracy w określonych zawodach, lub uprawiania sportów.

Spirometrię powinien robić przynajmniej raz na dwa lata każdy palacz papierosów, zwłaszcza powyżej 40 roku życia, niezależnie od tego, czy ma objawy choroby.

Badanie zaleca się też osobom, które mają kaszel, duszność, łatwo się męczą, niezależnie od tego, czy są palaczami, czy nie.

Spirometria - przebieg badania

Przed rozpoczęciem badania należy podać wiek, płeć, wzrost, wagę. Dane te są wprowadzane do spirometru. Podczas badania siedzi się lub stoi swobodnie, w pozycji wyprostowanej. Na nos zakładany jest klips uniemożliwiający oddychanie przez nos. Ustami ściśle obejmuje się jednorazowy plastikowy ustnik, który jest podłączony giętkim przewodem do spirometru.

BADANIE: nabiera się powoli powietrze w płuca a następnie również wolno wydmuchuje się je poprzez ustnik do urządzenia.

Badania organizuje:

"KONSYLIUM" Sp. z o.o.
SPIROBUS ul. Gwiaździsta 5a Głogów
w dniu 27.07.2016 godz. 09-15.00
Rejestracja osobista lub telefoniczna
tel. 76 833 94 44 tel. 76 833 94 60