Konferencja z udziałem dr Joanny Woyciechowskiej

konferencjaW dniach od 05 kwietnia do 16 maja br. gości w Polsce na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego dr Joanna Woyciechowska - światowej sławy neurolog od 25 lat mieszkająca w Stanach Zjednoczonych.

Rozgłos i prestiż zdobyła dzięki sukcesom odniesionym w dziedzinie leczenia SM. Obecnie jej doświadczenia wykorzystywane są również w leczeniu wszystkich schorzeń przewlekłych i nieuleczalnych. W wielkim skrócie można jej wkład do medycyny światowej spointować tak, że skruszyła mury przed którymi skapitulowała akademicka medycyna. W oczekiwaniu na efekty wielce zaawansowanych badań nad SM z niezwykle przekonywującą argumentacją uświadomiła chorym na stwardnienie rozsiane, że można wstać z wózka, odrzucić kule i powrócić prawie do normalnego funkcjonowania w rodzinach i społeczeństwie. Jest to możliwe przy realizowaniu tzw. rehabilitacji wielowymiarowej skrótowo określanej przez nią mianem CUD (od: Ciało, Umysł i Duch).

Zmiana psychiki chorego, silna motywacja, wiara i umiejętność spotęgowania oddziaływania rutynowych zabiegów rehabilitacyjnych specyficzna zdrowa dieta są w stanie nie tylko powstrzymać postęp choroby ale i cofnąć dokonane spustoszenia w organizmie.

Jej wypróbowane techniki osiągnięcia tego celu opisywane w aktualizowanych na bieżąco poradnikach, dotarły do Polski i stały się hitem, a właściwie katechizmem dla naszych chorych. Ich zdumiewająco skuteczna celność zaowocowała tym, że zaświeciło słońce nadziei na niebie zrezygnowanych, przygnębionych i pogodzonych ze swym tragicznym losem SM-owców.

Możliwość osobistego spotkania tej charyzmatycznej osoby będzie silnie stymulującym bodźcem w procesie zdrowienia naszych członków.

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Głogowie zostało szczęśliwie wybrane spośród wielu Organizacji ubiegających się o możliwość zorganizowania spotkania z dr Joanną Woyciechowską. Organizator jej tourne po Polsce Fundacja HELPFUL HAND z Krakowa przekazała nam, że dr Joanna Woyciechowska jako osoba szczególnie wrażliwa i uczulona na cierpienia kojarzy Głogów z bohaterską obroną mieszczan i martyrologią dzieci głogowskich. Ten wzruszający i dramatyczny obraz przechowuje w swojej pamięci i chce oddać hołd nie tylko ofiarom z przed 1000 lat ale także zrobić coś pożytecznego dla żyjącej obecnie tu społeczności. Jest bardzo zainteresowana poznaniem historii Głogowa i zwiedzeniem zabytków. Będzie gościem naszego Stowarzyszenia w dniach od 5 maja do 7 maja 2011 roku. Postaramy się by zapamiętała Głogów jako miasto do którego pragnie się jeszcze wrócić. My postaramy się skorzystać z jej mądrości i wiedzy by walczyć na co dzień z nękającymi nas ułomnościami stwardnienia rozsianego.

Dnia 7 maja 2011 roku odbędzie się konferencja z udziałem dr Joanny Woyciechowskiej w Radzyniu w Ośrodku Rehabilitacyjnym Wiktoria Król ul. Słoneczna 51 w godz. 10:00-13:00 poświecona leczeniu SM oraz chorób przewlekłych i nieuleczalnych przy zastosowaniu rehabilitacji wielowymiarowej CUD (Ciało, Umysł, Duch).

Program Konferencji:

  • 10:00 - 10:45 Wykład dr Joanny Woyciechowskiej "Nowe spojrzenie na leczenie SM";
  • 11:00 - 11:45 Prelekcja dr Joanny Woyciechowskiej "Jak wskrzesić w sobie potęgę i moc zdrowienia?";
  • 12:00 - 13:00 Panel dyskusyjny;
  • 13:00 - 14:00 Rozmowy kuluarowe; Poczęstunek;
  • 14:15 powrót do Głogowa.

W Konferencji udział wezmą członkowie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Głogowie i zaproszeni goście. Transport zabezpiecza Stowarzyszenie. W Konferencji również będzie uczestniczyć nasz zaproszony gość Pani dr n. med. Sabina Urbaniak, która założyła Krajową Radę Organizacji Stwardnienia Rozsianego. Ma bogate doświadczenie organizacyjne i spory dorobek naukowy na temat SM. Od niej nasze Stowarzyszenie otrzymało broszury, książki oraz płyty z nagraną gimnastyką rehabilitacyjną dla osób chodzących, siedzących i leżących, które to płyty po przegraniu rozprowadziliśmy wśród członków. W każdej sytuacji dzieli się swoją wiedzą i bieżącymi informacjami. W ubiegłym roku gościliśmy ją we wrześniu w Radzyniu w trakcie turnusu rehabilitacyjnego. Jej wiedza i doświadczenie w walce z różnymi własnymi ciężkimi chorobami, a w tym z SM daje wsparcie chorym. Mieliśmy możliwość zapoznać się z jej dokonaniami. Wspiera chorych nie tylko jako lekarz, organizator czy autorka broszur, artykułów o fachowej treści lecz także wrażliwą uduchowioną poezją. Wiele swoich materiałów udostępniła nam i wyraziła zgodę na umieszczenie ich na naszej stronie internetowej.

Po zakończonej Konferencji w Radzyniu dr Joanna Woyciechowska wyjedzie do Poznania.

Zorganizowanie Konferencji jest możliwe dzięki nieodpłatnemu udostępnieniu pomieszczenia przez Kierownictwo Ośrodka Wiktoria Król w Radzyniu, udostępnienie do zwiedzenia Ośrodka Rehabilitacji i udział w poczęstunku uczestników Konferencji za co serdecznie dziękujemy.

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Głogowie organizuje Konferencję w ramach realizacji zadania publicznego dzięki 80% dofinansowaniu z Gminy Miejskiej Głogów.