Jak rozmawiać ze swoimi dziećmi o SM

Spis treści

dzieciWielu rodziców przyznało, że trudno było im rozmawiać z dziećmi o SM. Niektórzy woleli nie mówić zbyt wiele, obawiając się, że dzieci będą się martwić lub też będą się z tym wiązać zbyt duże emocje dla nich samych. Niektórzy rodzice wyrazili potrzebę uzyskania szerszej wiedzy, aby zapewnić wsparcie i pomóc im przystosować się do zmian, które mogą nastąpić w ich życiu w związku z chorobą rodziców.

Ten poradnik ma służyć jako praktyczna pomoc dla rodziców w rozmowie z dziećmi o stwardnieniu rozsianym. Ma on pomóc rodzicom zrozumieć reakcje dzieci w obliczu choroby. Autorzy Mają nadzieję, że dzięki informacjom i radom zawartym w broszurze, rodzicom łatwiej będzie sprostać rodzicielskim obowiązkom, mimo zmian i ograniczeń, jakie niesie choroba. W poradniku interesujące wiadomości znajdą również wszyscy ci, którzy chcą pomagać dzieciom lub nastolatkom, których rodzice cierpią na stwardnienie rozsiane.

Poradnik powstał z myślą o was, drodzy rodzice, po to, aby odpowiedzieć na wasze pytania, pomóc przygotować się waszych dzieci na chorobę. W pierwszym rozdziale przedstawiono jak ważne jest dobre porozumienie z dziećmi. Rozdziały drugi i trzeci wyjaśniają, jakie mogą być reakcje dzieci na SM w zależności od wieku. Natomiast w rozdziale czwartym omawiamy konkretne problemy, które wynikają z faktu bycia rodzicem chorującym na SM. Na końcu książeczki znalazły się informacje o miejscach, gdzie można uzyskać wiedzę i wsparcie, potrzebne, aby poprowadzić wasze dzieci w zdrowiu przez dzieciństwo do dorosłości.