XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018

W ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki dr Marta Sochocka – biolog z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN wygłosi dwa wykłady.

Pierwszy pt. "Głód przychodzi nocą a tam czeka cukier!". W dzisiejszym zapracowanym i zagonionym świecie często zapominamy o prawidłowym odżywianiu. Taki sposób życia wytrąca z równowagi nasz organizm, a my pozostajemy głusi na jego sygnały. W efekcie hormony, które miały nam pomóc zaczynają przysparzać problemów, samopoczucie pogarsza się a waga ciągle rośnie. Jak walczyć z uczuciem głodu? Jak walczyć ze stresem, który jest największym winowajcą naszych żywieniowych grzechów?

Drugi wykład pt. "Leki kontra suplementy diety - tajemnice i manipulacje koncernów farmaceutycznych". Leki oraz suplementy diety, czyli „leki”, które nie leczą, coraz powszechniej dostępne w każdej aptece i nie tylko. Kiedy pomagają a kiedy nie? Rynek farmaceutyczny systematycznie zalewa nas "super preparatami na wszystko" tym bardziej, że Polacy, jak wykazały badania, uwielbiają leczyć się sami i chętnie kupują to, co dostępne jest w aptekach, jak i w supermarketach, sklepach drogeryjnych czy na stacjach benzynowych.

Chcesz się dowiedzieć więcej to przyjdź o godz. 10:00 do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie do auli 012 w budynku B, ul. Piotra Skargi 5, dnia 10.10.2018 roku. Zapraszamy